Popis akce

Regata je čtyřdenní etapový závod na plachetnicích. Lodě splňují podmínky pro one-design závodění (jsou identické). Pro účely firemní regatty není potřeba, aby měli účastníci jakékoliv zkušenosti s jachtingem, a zároveň zde není žádné věkové omezení. Každému týmu je v rámci startovného přiřazen zkušený český závodní jachtař.

Jachting je výjimečný tím, že jde nejen o atraktivní sport, který se provozuje na mnoha výkonnostních úrovních, ale svou společenskou aktivitou i účinně sbližuje své aktéry. Představuje navíc určitý pozitivní přístup k životu a hodnoty, jakými jsou třeba smysl pro fair play.

Trasa regaty zavede účastníky do rušných přístavů, osamělých zátok i na blízké ostrovy. Celá flotila lodí zde zůstane kotvit přes noc (zájemcům lze zajistit ubytování na břehu). Stravování probíhá formou ALL IN. Každé ráno budou zajištěny snídaně v místních restauracích a posádky obdrží obědové balíčky na vodu. Kromě 2 večerů, které jsou věnované soukromí posádek, jsou zajištěny večerní rauty (slavnostní zahájení a ukončení regatty).

Regata bude uskutečněna formou skutečného jachtařského závodu složeného z 6 rozjížděk. První den proběhne trénink a bude sloužit pro základní sehranost posádky a její schopnost závodit. Další tři dny již budete skutečně závodit jak kolem bójí, tak kolem ostrovů. Každý den se pojede jedna okruhová rozjížďka a jedna navigační rozjížďka.

Pravidla IT Regatty

Závod se pojede podle Závodních pravidel jachtingu 2017-20. Vylosovaný profesionál do posádky je s pravidly velice dobře seznámen a s jejich základy seznámí svoji posádku.

Informační leták ke stažení ZDE.

Partneři