Popis akce

Regata je čtyřdenní etapový závod na one-design plachetnicích. Pro účely firemní regaty není potřeba, aby měli účastníci jakékoliv zkušenosti s jachtingem. Každému týmu je v rámci startovného přiřazen zkušený český závodní jachtař, který vás zaškolí.

Jachting je nejen atraktivní sport, který se provozuje na mnoha výkonnostních úrovních, ale svou společenskou aktivitou i účinně sbližuje své aktéry, představuje pozitivní přístup k životu a hodnoty, jakými jsou třeba smysl pro fair play. Snažíme se tyto hodnoty přenášet do firemní i mezifiremní komunikace všech účastníků.

19. ročník bude pokračovat v úspěšném modelu posledních let. Trasa regaty zavede účastníky na blízké ostrovy. Stravování probíhá formou ALL IN. Každé ráno budou zajištěny snídaně v místních restauracích a posádky obdrží obědové balíčky na vodu. Kromě 2 večerů, které jsou věnované soukromí posádek, jsou zajištěny večerní rauty (slavnostní zahájení a ukončení regatty).

Regata bude uskutečněna formou skutečného jachtařského závodu složeného z 6 rozjížděk. První den proběhne trénink a bude sloužit pro základní sehranost posádky a její schopnost závodit. Další tři dny jsou již závodní. Závod bude složen jak z okruhových (kolem bójí) tak z navigačních (etapových kolem ostrovů) rozjížděk.

Pravidla IT Regatty

Závod se pojede podle Závodních pravidel jachtingu 2021-24. Vylosovaný profesionál do posádky je s pravidly velice dobře seznámen a s jejich základy seznámí svoji posádku.

Partneři